Dziewięć miesięcy

Największym wydarzeniem grudnia (oczywiście oprócz świąt Bożego Narodzenia i prezentów pod choinką :) był brak śniegu! U Babci zamówiliśmy sanki na prezent dla Oli więc zależało nam by było po czym jeździć. Stało się jednak inaczej - święta były raczej pochmurno-deszczowe. Nie wybraliśmy się na tradycyjne lepienie bałwana a Ola nie zobaczyła śniegu.

Mała znalazła duuużo prezentów pod choinką - był problem z zapakowaniem wszystkiego do samochodu. Zabawki do kąpieli, lalki, chodzik, lokomotywa itp. Sanki jeszcze wozimy bo jakoś nie było okazji wypakować… śniegu nadal nie ma. Strach pomyśleć co będzie na urodziny Oli (za 3 miesiące!).

W końcu wyrosły następne dwa ząbki! Po 2 miesiącach smarowania dziąseł pokazały się dwie górne "jedynki". Ząbki są bardzo ostre więc trzeba uważać na palce :-) Na razie Ola ćwiczy zgryz na szczoteczce do zębów i na smoczkach.

Nie wiem czy nie pisałem już o tym wcześniej ale Ola nauczyła się już samodzielnie siadać i "pełzać". Nie jest to jeszcze raczkowanie - raczej turlanie się, wyciąganie i ogólne "przemieszczanie" w różnych kierunkach. Słowem - Ola już nie usiedzi w jednym miejscu. Powoli łapie się różnych rzeczy i usiłuje wstawać (z różnym skutkiem). Najzabawniejszy jest upór z jakim podróżuje po podłodze. Jeżeli pokaże się jej jakąś błyskotkę i odłoży nieco dalej, będzie tak długo się wyciągać i turlać aż w końcu dotrze do celu! Gdy nie ma siły podczołgać się bliżej - opuszkami palców stara się przyciągnąć przedmiot… Nagraliśmy takie Oli wędrówki po dywanie więc jak odnajdę odpowiednie pliki to umieszczę w internecie.

Ola waży teraz 9,5kg

Kilka zdjęć wykonanych w grudniu zamieszczam poniżej.

Pomagier do ubierania choinki A gdzie prezenty?
Ja chcę prezenty! Prezenty rozdane :-)
Wody się nie boję... Nudzi mi się!

Aktualizacja: 2007-01-18

autorzy/narg/zdarzenia/20070115_dziewiec_miesiecy.txt · ostatnio zmienione: 2007/05/01 11:10 przez Piotr Gapiński
 
 
©2005-2010 by Pijoter · powered by DokuWiki · hosting by Yupo.pl