Olsztyńska Strona Rowerowa
http://www.rowery.olsztyn.pl/info.php?p=18

Uwaga prowokacja!!!
Piotr Gapiński <piotr dot gapinski at wp dot pl> :: 2005-07-23 16:36:55

Za seriwsem http://rowery.trojmiasto.pl prezentujemy opis ciekawego doświadczenia jakie przeprowadzono w 3mieście.

==cytat==
"Pozostawiono rower na ulicy Długiej w pobliżu siedziby Poczty Polskiej. Trzeba dodać, że roweru nie zabezpieczaliśmy na wypadek kradzieży. Pokusiliśmy sie tylko i wyłącznie o odkręcenie piast, które uniemożliwiało przejazd na odcinku 10 metrów. I tu zaskoczenie, na pierwszego chetnego amatora darmowego roweru musieliśmy czekać aż 9 minut. Był nim młody mężczyzna lat 16. Zamieszkały na jednym z tarasów Gdańska (Orunia). Przejechał on 3 metry po czym odpadło mu przednie koło, niestety nie zraziło go to. Postanowił dalszą drogę przebyć z rowerem na plecach... cóż za poświęcenie. Gdy zbiżył się do niego patrol Policji mężczyzna twierdził, że to jego rower. Policjanci musieli pokazać mu nagranie na kasecie wideo. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 zł (pięćset) i skierowanie do Sądu Grodzkiego.

Drugiego dnia postanowiliśmy przeprowadzić podobny test, tym razem w okolicach kina Krewetka. Zaparkowaliśmy rower pod wejściem do siedziby Idea. Test trwał aż 3 minuty (180 sekund) i był dla nas wielkim szokiem. Rower został natychmiast "porwany" na plecach przez ochroniarza z kina Krewetka. Był na tyle sprytni, że ukrył rower w jednym z pomieszczeń gospodarczych kina.

Musieliśmy wezwać dwa patrole umundurowane policji, ponieważ agent ochrony zaczął straszyć policjanta w cywilu gazem i nożem. Po przybyciu patrolu, ochroniarz nadal wykazywał agresje i uderzył policjanta w głowę pałką. Policjanci musieli poczekać na przybycie drugiego patrolu z sił specjalnych Gdańskiej Policji. Ale i tak pseudo ochroniarz nie wykazył jakichkolwiek chęci do dobrowolnego poddania. Policjanci użyli środków przymusy bezpośredniego w postaci broni palnej wyposażonej w pociski gumowe. I tu następne zaskoczenie, ochroniarz był na urlopie wojskowym i dorabiał sobie do żołdu. Po przewiezieniu go na posterunek policji, policjanci wezwali Żandarmerie Wojskową, delikwent nadal był agresywny w stosunku do żandarmów. Starszemu szeregowemu z Gdyni postawiono zarzutu, kradzieży o wartości pow. 1.000 zł, czynną napaść na policjanta z niebezpiecznym narzędziem, napaść na funkcjonariusza Żandarmerii Wojskowej. Grozi mu do 5 lat wiezienia (Sąd Cywilny) i 10 lat (Sąd Wojskowy).

Mieliśmy w planach przeprowadzenie trzeciego testu, ale ze zrozumiałych przyczyn zaniechaliśmy go.

Przed Sądem stanie również kierownik agencji ochrony z kina Krewetka. Postawiono mu zarzut nielegalnego zatrudniania pracowników. Kierownictwo Krewetki jest zaszokowane całą sytuacja i postanowiło zweryfikować agencję ochrony.

Dziś już wiemy, że Krewetki pilnuje inna i bardziej profesjonalna ochrona. Miejmy nadzieje, że takich pseudo ochroniarzy nie ma więcej w Gdańsku."
==koniec cytatu==

powrót