Gdzie jest OSR2?

Nowa wersja serwisu OSR powstaje już od dłuższego czasu (będzie ze dwa lata). Jeszcze trochę i powstaną pierwsze dowcipy na ten temat… Zawsze mówiłem, że jeżeli nowy serwis ma być lepszy, szybszy i ładniejszy to musi to zabrać "nieco" czasu ;-)
Prawdę mówiąc przez ostatnie 2 lata powstały trzy lub cztery kompletne (!) wersje serwisu napisane z wykorzystaniem różnych technologii (XML+XSLT, MVC). Po prostu starałem się dobrać odpowiednie narzędzia do specyfiki OSR:

  • łatwa aktualizacja serwisu nawet przez osoby nie znające HTML
  • hurtowe dodawanie zdjęć (każda trasa rowerowa to minimum kilkanaście zdjęć), automatyczne skalowanie i grupowanie zdjęć w galerie
  • tworzenie powiązań między opublikowanymi opisami i zdjęciami
  • wersjonowanie materiałów z możliwością śledzenia oraz wycofania wprowadzonych zmian
  • informowanie zainteresowanych o określonych zmianach serwisu bądź w publikowanych materiałach

Czytając powyższe można dojść do wniosku, że nie trzeba wyważać otwartych drzwi. Wystarczy wziąć jakiś sprawdzony system WIKI! Mediawiki? Dokuwiki? Pewnie gdybyśmy startowali z serwisem od "zera" tak właśnie by było… Poza tym w grę wchodzi konwersja dosyć sporej kolekcji zdjęć i opisów tras, którą już posiadamy. Chwilowo mamy więc kolejną wersję OSR a pomysł migracji do wiki czeka na lepsze czasy (pewnie sprawa szybko wróci).
Poza tym: praca uszlachetnia - lenistwo uszczęśliwia ;-)
Kilka zajawek nowego serwisu.

Aktualizacja: 2006-02-24

autorzy/narg/zdarzenia/20060224_gdzie_jest_osr2.txt · ostatnio zmienione: 2006/03/13 22:14 przez Piotr Gapiński
 
 
©2005-2010 by Pijoter · powered by DokuWiki · hosting by Yupo.pl