Czerwonym szlakiem do Lidzbarka Warmińskiego
Na północnym skraju Olsztyna, po lewej stronie szosy do Dobrego Miasta (zaraz za dawnym WDK) znajduje się cmentarz wojenny. Pochowano tu 87 żołnierzy armii niemieckiej poległych w latach 1914-1918. Cmentarz jest odrestaurowany. Olsztyn. Cmentarz wojenny przy drodze do Dobrego Miasta. Pochowano tu 87 żołnierzy armii niemieckiej poległych w latach 1914-1918. Olsztyn. Równolegle do drogi Olsztyn-Dobre Miasto biegnie szeroka ścieżka - wprost idealna dla rowerzystów. Olsztyn. Widok z miejsca w którym łączą się wody rzeki Łyna i Wadąg. W tym miejscu krzyżują się szlaki turystyczne (piesze): czerwony, żółty i zielony. Nieco dalej znajduje się przedwojenna elektrownia wodna na Łynie. Okolice Olsztyna
Kościół neogotycki w Brąswałdzie (z lat 1894-1896). W latach 1894-1928 proboszczem był tutaj ks. Walenty Barczewski. Między kościołem a kaplicą, wśród drzew jest pomnik ofiar wojny 1914-1918. We wnętrzu kościoła polichromia przedstawiająca sceny z dziejów Polski, wykonana w 1912r. na zamówienie ks. W.Barczewskiego. Brąswałd. Widok z mostu na Łynie tuż przed jeziorem Mosąg. Most nie jest pierwszej młodości i lata świetności ma już za sobą dzięki czemu przejazd przez niego dostarcza niezapomnianych wrażeń :-) Okolice Brąswałdu. Kościół neogotycki z 1851r. Nieco dalej naprawo znajduje się przykościelny cmentarz a na nim kaplica z tablicą upamiętaniącą mieszkańców wsi poległych podczas wojny 1914-1918. Cerkiewnik.
Widok na linię kolejową relacji Olsztyn-Braniewo tuż przed miejscowością Cerkiewnik. Coraz mniej pociągów tędy jeździ...
Za przejazdem kolejowym, na wzgórzu, jest grodzisko staropruskie Kapelusz (teraz jest to teren prywatny). Ze wzgórza jest piękny widok na jez. Limajno i okolicę. Cerkiewnik. Za przejazdem kolejowym, na wzgórzu, jest grodzisko staropruskie Kapelusz (teraz jest to teren prywatny). Ze wzgórza jest piękny widok na jez. Limajno i okolicę. Cerkiewnik. Tuż za Swobodnem skręcamy ostro w lewo i polną drogą jedziemy do Glotowa (zabudowania, które widać na zdjęciu to właśnie Glotowo). Droga doprowadzi nas wprost przed kościół.
Olbrzmi kościół kolegiacki Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Św. Zbudowany w latach 1357-1396 - jeden z większych kościołów na Warmii. Dobre Miasto.
Seminarium duchowne obok kościoła Najświętszego Zbawiciela (dawne zabudowania kolegiackie z XIVw.). Na środku czworobocznego dziedzińca. Dobre Miasto. Seminarium duchowne obok kościoła Najświętszego Zbawiciela (dawne zabudowania kolegiackie z XIVw.). Dobre Miasto Do kościoła przylegają zabudowania kolegiackie z XIVw (Kolegiata została przeniesiona z Glotowa w roku 1347). Obecnie seminarium duchowne. Dobre Miasto.
Bociania Baszta była kiedyś fragmentem miejskiego systemu obronnego w Dobrym Mieście. Trudno powiedzieć skąd bocian w nazwie ale jak dobrze się przyjrzeć to na zdjęciu jest odpowiedź ;-) Letnia rezydencja warmińskich biskupów. Pałac zbudowany w latach 1741-1746 był ulubioną rezydencją biskupa Ignacego Krasickiego. Obecnie szkoła rolnicza. Smolajny.
Zabudowania letniej rezydencji biskupów warmińskich (oficyna i brama wjazdowa z 1765r). Obecnie szkoła rolnicza. Smolajny.
Dawna rezydencja biskupów warmińskich. Obecnie szkoła rolnicza. Smolajny.
Tuż za Smolajnami czerwony szlak ginie w polu (zabrakło drzew by namalować na nich odpowiednie znaczki?). Jeżeli nie wiesz którędy jechać to jedź prosto...
Za jakieś 400 metrów sytuacja się powtórzy ale wtedy trzeba będzie skręcić w lewo :-) Jadąc czerwonym szlakiem można podziwiać lasy przysłości. Okolice Smolajn. Na trasie. Okolice Miłogórza. Piękne krajobrazy a w okolicy nikogo kto by wiedział gdzie jesteśmy ;-) Czerwony szlak.

następne zdjęcia

informacje
trasy rowerowe
rower i okolice
agroturystyka
pogoda
forum
ciekawe linki
wyszukiwarka

galerie zdjęć
Olsztyn :: ulice

o nas
kontakt
wiki
nasi sponsorzy
statystyki
firefox



Zapraszamy do oddania głosu w poniższej ankiecie... Tym razem pytanie brzmi:
Co robisz na co dzień?
Uczę się w podstawówce
Uczę się w gimnazjum
Uczę się w liceum/szkole ponadgimnazjalnej
Studiuję kierunek związany z turystyką
Studiuję inny kierunek
Pracuję w branży turystycznej
Pracuję w innej branży
Prowadzę własną firmę
Jestem bezrobotny
Jestem na emeryturze
pokaż wyniki

2024-12-04, 339 dzień roku, imieniny Barbary, Berny, Bratumiły, Chrystiana, Krystiana
2001-2003 copyright © www.rowery.olsztyn.pl
serwis uruchomiony na serwerze firmy Yupo.pl