Dziesięć miesięcy

Na kilka dni wróciła zima, spadł śnieg i mogliśmy odkurzyć sanki, które miesiąc temu schowaliśmy do piwnicy. Zimowe spacery chyba się spodobały Oli (pewności brak - za każdym razem przesypiała podróż) a dla nas były nowym doświadczeniem. Trochę dziwnie tak ciągnąć sanki i nie widzieć co się dzieje z tyłu… Trzeba się przyzwyczaić. Poza tym Ola jest jeszcze mała i cały czas obawialiśmy się, że może zsunąć z sanek (sanki mają oparcie ale nie mają szelek do przypięcia dziecka). Zabawnie było gdy Ola zasnęła a trzeba było przejść na drugą stronę ulicy… Normalnie w takich okolicznościach dziecko wstaje a rodzice ciągną sanki lub przenoszą na miejsce. My przenieśliśmy sanki razem z Olą :-)

Jeszcze miesiąc temu Ola z trudem raczkowała (mówiłem wtedy raczej o "pełzaniu"). Teraz nabrała wprawy i czasem trudno ją złapać. Jest szybka :-) i ma własny styl podróżowania po podłodze (siedzi na jednej nodze a drugą się odpycha od podłogi). Zresztą coraz częściej sama wstaje na nóżki podtrzymując się mebli. Sama jeszcze nie trzyma równowagi i często zdarza się klapnąć na podłogę i uderzyć się o coś przy okazji. Ola umie też samodzielnie przesuwać się wzdłuż mebli i otwierać szafki, które napotka po drodze. W kuchni jest ich najwięcej więc siłą rzeczy Ola bardzo często tam zagląda. Cały czas pilnujemy by nie zrobiła sobie krzywdy i powoli przyzwyczajamy ją do zakazów.

Z innych ciekawostek dodam jeszcze, że Ola nauczyła się machać "papa" na pożegnanie (czasem na przywitanie też) i wyrosły jej następne dwa ząbki (na górze, wszystkich jest teraz 6 sztuk). Nie wiem ile teraz waży - do lekarza jesteśmy umówieni jak skończy 1 rok życia. Tak na "oko" jakieś 10,5-11kg.

Kilka zdjęć wykonanych w styczniu zamieszczam poniżej.

Uczę się chodzić... Prawie umiem już chodzić!
Na zakupach Obiad... mniam!
W końcu spadł śnieg... Ale te spacery są nudne...

Aktualizacja: 2007-03-10

autorzy/narg/zdarzenia/20070202_dziesiec_miesiecy.txt · ostatnio zmienione: 2007/05/01 10:56 przez Piotr Gapiński
 
 
©2005-2010 by Pijoter · powered by DokuWiki · hosting by Yupo.pl