I Wojna Światowa (1914-18r.)

"Nie pytajcie kto był przyjacielem a kto wrogiem
Tysiące bohaterów wiernych przysiędze padło w zaciętej walce
Ofiary spoczęły w rzędach grobów
Anioł śmierci przygarnął ich w niebie wolnych od nienawiści"
.
- inskrypcja na obelisku cmentarza w Nowym Żmigrodzie

Polska

Województwo dolnośląskie

powiat bolesławiecki Świętoszów; powiat głogowski Głogów; Przedmoście; powiat górowski Wąsosz; powiat jaworski Bolków; Świny; powiat Jelenia Góra Jelenia Góra; powiat jeleniogórski Gruszków; Sosnówka; Stara Kamienica; powiat kłodzki Karłów; Kłodzko; powiat lubański Mściszów; powiat lwówecki Lwówek Śląski; powiat oleśnicki Oleśnica; powiat świdnicki Dobromierz; Świdnica; powiat wałbrzyski Gostków; powiat Wrocław Wrocław.

Województwo kujawsko-pomorskie

powiat brodnicki Brodnica; Górzno; powiat Grudziądz Grudziądz; powiat inowrocławski Inowrocław; powiat lipnowski Lipno; powiat rypiński Rogowo; Rogówko; Rypin; powiat świecki Grupa; powiat Toruń Toruń; powiat tucholski Tuchola; powiat Włocławek Włocławek;

Województwo lubelskie

powiat bialski Kobylany; Manie; Zaczopki; powiat Chełm Chełm; powiat chełmski Bukowa Mała; Bukowa Wielka; Czułczyce-Kolonia; Kamień-Kolonia; Łowcza; Rejowiec; Rejowiec Fabryczny; Ruda; Siedliszcze; Turka; powiat hrubieszowski Cichobórz; Kobło; Kryłów; Matcze; Szpikołosy; Wołajowice; powiat krasnostawski Fajsławice; Ignasin; Izbica; Siennica Nadolna; Tarnogóra; powiat kraśnicki Bęczyn; Boby; Dzierzkowice; Dzierzkowice-Podwody; Kraśnik; Krzywda Las; Ostrów; Popkowice; Stróża; Urzędów; Zakrzówek; powiat lubartowski Kaznów; Krasne; Lubartów; Marcinów; Niedźwiada; Nowa Wola; Nowa Wieś; Nowidwór; Uścimów Kolonia; powiat lubelski Borzechów; Bychawa; Bychawka; Bystrzyca; Chmiel; Bębszczyzna; Garbów; Jastków; Kiełczewice Dolne; Konopnica; Krzczonów; Marysin; Matczyn; Nasutów; Niedrzwica Duża; Niedrzwica Kościelna; Piotrków; Piotrówek; Piotrowice; Sobieszczany; Tuszów; Wierzchowiska; Wojciechów; Wronów; Zaraszów Kolonia; powiat łęczyński Charlęż; Ciechanki; Łańcuchów; Łysołaje; Maryniów; Puchaczów; Zalesie; Dratów; powiat Lublin Lublin; powiat opolski Adelina; Borów; Chodel; Chruślanki Józefowskie; Darowne; Góry Opolskie; Kamień; Karczmiska; Mazanów; Opole Lubelskie; Prawno; Rybitwy; Wólka Łubkowska; powiat puławski Drzewce; Góra Puławska; Kazimierz Dolny; Kurów; Nałęczów; Nowy Pożóg; Paprotnia; Puławy; Sosnów; Żyrzyn; powiat radzyński Tchórzów; powiat rycki Dęblin; powiat świdnicki Gardzienice; Izdebno; Krzesimów; Młodziejów; Podizdebno; Rybczewice; Świdnik; Trawniki; powiat tomaszowski Dąbrowa Tarnawacka; Bełżec; Kolonia Łaszczówka; powiat włodawski Osowa; Uhrusk; Włodawa; powiat zamojski Krasne; Krasnobród; Sitno;

Województwo lubuskie

powiat gorzowski Różanki; powiat nowosolski Kożuchów; Nowa Sól; powiat strzelecko-drezdenecki Drawiny; Głusko; Ługi; Przeborowo; Stare Osieczno; powiat świebodziński Chociule; Lubrza; powiat żagański Żagań; powiat żarski Żary;

Województwo łódzkie

powiat bełchatowski Szubienice; Zelów; powiat brzeziński Brzeziny; Grzmiąca; Jeżów; Małczew; Rogów-Strzelna/Józefów; Witkowice; powiat kutnowski Kaczkowizna; Kutno; Ostrowy; powiat łaski Buczek; Marzenin; Rogóźno; Sędziejowice; Ulejów; Wodzierady; Zamość; powiat łęczycki Jamy; Łęczyca; Siedlec; Tum; Wichrówek; Wilczkowice nad Szosą; powiat łowicki Chruślin; Chyleniec; Julianów; Karolew; Łowicz; Rulice; powiat łódzki wschodni Andrespol; Borowa; Felicjanów; Gadka Stara/Rzgów; Gałków Las; Justynów; Kaletnik; Kalino; Żakowice; Zielona Góra; powiat Łódź Łaskowice; Łódź; Mileszki; Wiączyn Dolny; powiat opoczyński Opoczno; Sławno; Wójcin; powiat pabianicki Bechcice; Chechło; Florentynów; Huta Dłutowska; Konstantynów Łódzki; Pabianice; Pawlikowice/Róża; Porszewice; Rszew-Żabiczki; Rydzyny; Wymysłów-Piaski; Wysieradz; Zalew; powiat piotrkowski Borowa; Kiełczówka; Rozprza; Skotniki; Srock; Sulejów; Wolbórz; powiat Piotrków Trybunalski Piotrków Trybunalski; powiat poddębicki Gostków; Kałów; Uniejów; powiat radomszczański Kamieńsk; powiat rawski Cielądz; Rawa Mazowiecka; Stolniki; powiat sieradzki Goszczanów; Stawiszcze; Waliszew; Złoczew; powiat Skierniewice Skierniewice; powiat skierniewicki Bolimów; Budy Grabskie; Głuchów-Prusy; Humin; Janisławice; Joachimów-Mogiły; Kęszyce; Samice; Sokołów; Ulaski; Wola Szydłowiecka; Wólka Łasiecka; powiat tomaszowski Będków; Dąbrówka; Inowłódz; Krzemienica; Lubochnia; Łaznów; Olszowa; Rzeczyca; Spała; Tomaszów Mazowiecki; Ujazd; powiat zduńskowolski Czechy; Korczew; Łobudzice; Marcelin; Rzepiszew; Strońsko; Swędzieniejewice; Szadek; Szadkowice; Tarnówka; Wilamów; Zduńska Wola; powiat zgierski Stary Adamów; Aleksandrów Łódzki; Ciężków; Dzierżązna; Gieczno; Leśmierz; Leźnica Wielka; Niesułków; Ozorków; Parzęczew; Rosanów; Sobień; Stryków; Swędów; Szczawin; Tur; Zgierz; Zgierz-Aniołów; Zgierz-Krogulec;

Województwo małopolskie

powiat bocheński Chełm; powiat gorlicki Banica; Bartne; Bednarka; Biecz; Biesna; Binarowa; Blechnarka; Bobowa; Czarne; Długie; Gładyszów; Gorlice; Kobylanka; Konieczna; Krzywa; Libusza; Lipna; Łosie; Łużna; Magura Małastowska; Małastów; Męcina Mała; Męcina Wielka; Mszanka; Owczary; Pagorzyna; Pętna; Przegonina; Przełęcz Małastowska; Przysłup; Racławice; Radocyna; Regetów Wyżny; Ropa; Ropica Dolna; Ropica Górna; Rotunda; Rozdziele; Rożnowice; Sękowa; Siary; Siedliska; Smerekowiec; Staszkówka; Stróżówka; Strzeszyn; Szymbark; Uście Gorlickie; Wapienne; Wirchne; Wójtowa; Wysowa; Zagórzany; Zdynia; powiat Kraków Kraków; powiat limanowski Limanowa; powiat miechowski Charsznica; Jaksice; Racławice; Tczyca; powiat nowosądecki Binczarowa; Florynka; Grybow; Marcinkowice; Muszyna; Nowy Sącz; Stróże; Wawrzka; powiat nowotarski Nowy Targ; powiat olkuski Bydlin; Jangrot-Cieplice; powiat oświęcimski Kęty; powiat tarnowski Bistuszowa; Błonie; Bogoniowice; Brzozowa; Dąbrówka Szczepanowska; Dąbrówka Tuchowska; Chojnik; Ciężkowice; Gromnik; Janowice; Jodłówka-Wałki; Kowalowa; Lichwin; Lubaszowa; Lubcza; Lubinka; Łowczówek; Łowczówek; Ołpiny; Olszyny; Ostrusza; Piotrkowice; Pleśna; Pogórska Wola; Poręba Radlna; Rychwałd; Ryglice; Rzepiennik Marciszewski; Rzepiennik Strzyżewski; Rzuchowa; Siedliska; Siemiechów; Swoszowa; Szczepanowice; Szerzyny; Tarnowiec; Tarnów; Tuchów; Tursko; Wola Rzędzińska; Woźniczna; Zakliczyn; Zalasowa; Zborowice; Zbylitowska Góra; powiat wielicki Brzezie; Wieliczka;

Województwo mazowieckie

powiat ciechanowski Czeruchy; Dreglin-Lipa; Grudusk; Łysakowo; Opinogóra Dolna; Pszczółki Górne; powiat gostyniński Gostynin; Luszyn; powiat grodziski Grodzisk Mazowiecki; Siestrzeń; powiat grójecki Częstoniew; Głuchów; Grójec; Szczęsna; powiat kozienicki Bąkowiec; Brzustów; Chinów; Grabów n/Pilicą; Katarzynów; Kociołki; Kozienice; Maciejowice; Molendy; Rozniszew; Słowiki Nowe; Stanisławice; Świerze Górne; Trzebień; Wysokie Koło; Zawada Stara; Żytkowice; powiat legionowski Wieliszew; powiat łosicki Kobylany; Mierzwice; powiat makowski Chełsty; Kaszewiec; Maków Mazowiecki; Nowy Podoś; powiat mławski Dębsk; Kuskowo-Glinki; Mława; Nosarzewo Borowe; Piegłowo; Pieńpole; Radzanów/Radzanówek; Rosochy; Stupsk; Szreńsk; Wieczfnia Kościelna; powiat nowodworski Cieksyn; Czarnowo; Kikoły; Modlin; Nasielsk; Psucin; powiat ostrołęcki Chrośnice; Cisk; Czernie; Dzbądzek; Dylewo Stare; Grabowo; Jazgarka; Kierzek; Lipniki; Kurpiewskie Stare; Majki-Ramiona; Nogawki; Ponikiew Duża; Ponikiew Mała; Rabędy; Repki; Szkwa; Wach; Wojsze; Wólka Kunińska; Zalas; Zalesie/Wach; Zapieczne; Żebry Grzymki; powiat ostrowski Bojany; Brzezienko; Glina; Komorowo; Kramkowo Lipskie; Ostrów Mazowiecka; Pieńki-Żaki; Rosocz; Załuski-Lipniewo; powiat piaseczyński Cieciszew; Głosków Letnisko; Góra Kalwarii; Janczewice; Jesówka; Kąty; Konstancin-Marynin; Krępa; Łyczyn; Moczydłów; Słomczyn; Wola Gołkowska; Wólka Dobieska; Wólka Pęcherska; Żabieniec; powiat Płock Płock; powiat płocki Bielsk; Drobin; Woźniki; powiat płoński Dłutowo; Kaczorowy; Krysk; Niedarzyn; Nowe Miasto-Folwark; Pęsy; powiat pruszkowski Biskupice; Brwinów; Koszajec; Nadarzyn; Pęcice; Pruszków; Strzeniówka; powiat przasnyski Bartniki; Budy Rządowe; Chojnowo; Czernice Borowe; Grabowo-Rżańce; Helenowo Stare; Jednorożec; Kosmowo; Leszno; Mącice; Obrębiec; Opaleniec; Parciaki; Rycice; Święte Miejsce (Bartny Borek); Żbiki; powiat przysuski Odrzywół; powiat pułtuski Borsuki Kolonia; Pułtusk; Zatory Biele; powiat Radom Radom; powiat radomski Augustów/Kozienice; Januszno; Krasna Dąbrowa; Ruda Wielka; powiat siedlecki Bojmie; powiat sierpecki Blinno; Borkowo Kościelne; Gójsk; Osówka; Sierpc; powiat sochaczewski Bielice; Borzymówka; Brochów; Gradów; Okopy/Kurdwanów; Iłów; Janów; Kamion; Kozłów Biskupi; Kozłów Szlachecki; Lubiejew; Mistrzewice; Młodzieszyn; Obory; Orły-Cesin; Ruszki; Rybno; Stefanów; Szymanów; Wężyki Stare; Wszeliwy; Złota/Braki; powiat Warszawa Warszawa; powiat warszawski zachodni Błonie; Kampinos; Radzików; Rokitno; powiat wyszkowski Komorowo; Mystkówiec Stary; Ochudno-Sztuki; Porządzie; Wielątki Folwark; Wyszków; Zagródzie; powiat żuromiński Bieżuń; powiat zwoleński Gródek; Policzna; Zwoleń; powiat żyrardowski Budy-Zasłona; Czerwona Niwa; Franciszków; Guzów; Kamion; Miedniewice; Smolarnia; Wiskitki; Zimnice; Żyrardów;

Województwo opolskie

powiat brzeski Brzeg; powiat głubczycki Baborów; powiat kędzierzyńsko-kozielski Kędzierzyn; Koźle; powiat nyski Nysa; powiat Opole Opole; powiat prudnicki Prudnik; Racławice Śląskie;

Województwo podkarpackie

powiat bieszczadzki Bukowiec; Trohaniec; powiat brzozowski Górki; powiat dębicki Brzostek; Bukowa; Czarna; Deborzyn; Dębica; Gorzejowa; Januszkowice; Jodłowa; Klecie; Łęki Dolne; Parkosz; Pilzno; Przeczyca; Róża; Słotowa; Stara Jastrząbka; Zasów; Zawadka Brzostecka; powiat jarosławski Cetula; Jarosław; Korzenica; Leżachów Osada; Makowisko; Manasterz; Mołodycz; Wietlin/Surochów; Wietlin Trzeci/Moszczany; Tuchla; Duńkowice/Piaski; Radawa; Radymno; Ryszkowa Wola; Zaleska Wola; Zapałów; powiat jasielski Bączal Dolny; Bierówka; Bieździadka; Bieździedza; Błażkowa; Cieklin; Dębowiec; Desznica; Grab; Harklowa; Jabłonica; Jasło; Kołaczyce; Krajowice; Krempna; Łysa Góra; Nowy Żmigród; Osobnica; Ożenna; Podzamcze; Sieklówka; Siepietnica; Skołyszyn; Sławęcin; Święcany; Tarnowiec; Trzcinica; Warzyce; Wola Cieklińska; powiat Krosno Krosno; powiat krośnieński Dukla; Iskrzynia; Jaśliska; Jaszczew Osiny; Kamień nad Jaśliskami; Kombornia; Korczyna; Krasna; Krościenko Wyżne; Potok; Rogi; Węglówka; Wrocanka; Zyndranowa; powiat leski Cisna; Lesko; Uherce Mineralne; powiat leżajski Leżajsk; powiat lubaczowski Kobylnica Ruska; Lipsko; Lubaczów; Lubliniec Nowy; Łukawiec; Monasterz; Nowa Grobla; Nowe Brusno; Nowiny Horynieckie; Oleszyce; Płazów; Werchrata; powiat mielecki Dąbie; Kliszów; Mielec; powiat niżański Bukowina; Harasiuki; Hucisko; Krzeszów; Nisko; Pęk-Maziarnia; Rudnik nad Sanem; Sigiełki; Wólka; Zarzecze-Podborek; powiat przemyski Brylińce; Darowice; Drohojów; Fredropol; Hnatkowice; Leszno; Malhowice; Nakło; Nowosiółki Dydyńskie; Kalników; Korytniki; Pikulice; Starzawa; Stubno; Ujkowice; powiat Przemyśl Przemyśl; powiat przeworski Czerce "Głażyna"; Czerwona Wola; Gorzyce; Pigany; Ubieszyn; Wólka Małkowa; powiat rzeszowski Kamień; Łowisko; powiat sanocki Besko; Chryszczata; Komańcza; Łupków; Mymoń; Rzepedź; Turzańsk; Wierch nad Łazem; Wola Michowa; powiat stalowowolski Bojanów; Irena; Kepie Zaleszańskie; Kłyżów; Lipie; Przyszów Ruda; Stany; Zaklików; Zbydniów; powiat strzyżowski Frysztak; Jazowa; powiat tarnobrzeski Chmielów; Krawce; Stale; Wydrza;

Województwo podlaskie

powiat augustowski Augustów; Balinka; Bargłów Kościelny; Biała Glina; Białobrzegi; Czarniewo; Ewy; Gabowe Grądy; Jaminy; Jastrzebna Pierwsza; Jastrzebna Druga; Jaziewo; Kamienny Most; Kamień; Krasnybór; Lubinowo Folwark; Macharce; Mikaszówka; Ostrowie Biebrzańskie; Pijawne Polskie; Powstańce; Rudawka; Sajenek; Serski Las; Sosnowo; Studzieniczna; Tajenko; Upustek; Wołkusz; powiat białostocki Babino; Broniszewo; Choroszcz; Gródek; Jeżewo Stare; Kruszewo; Leśniki; Pajewo; Ruszczany; Strękowa Góra; Topilec; Tykocin; Waliły-Stacja; Zaczerlany; Złotoria; powiat Białystok Białystok; powiat bielski Augustowo; Bielsk Podlaski; Falki; Gregorowce-Malinniki; Lewki; Malinowo; Niewino Kamieńskie; Olszewo; Orzechowicze; Paszkowszczyzna; Rajsk; Szumki; Warpechy Nowe; Warpechy Stare; powiat grajewski Bełda; Białaszewo; Czarna Wieś; Grajewo; Hryniewicze Duże; Kosiły; Lipińskie; Radziłów; Ruda; Sośnica; Szczuczyn; Tama; powiat hajnowski Białowieża; Czeremcha; Hajnówka; Kuzawa; Masiewo Stare; Świnoroje; powiat kolneński Borkowo; Cwaliny Duże; Józefowo; Karwowo; Kąty; Kolno; Kossaki; Krusza; Lachowo; Las Porycki; Łosewo; Niksowizna Mściwuje; Popki; Rudka-Skroda; powiat Łomża Łomża; powiat łomżyński Borawskie; Czarnocin; Chojny Młode; Dobrzyjałowo; Gać; Jedwabne; Kisielnica; Kupnina; Makowskie; Miastkowo; Nowogród; Nowosiedliny; Orlikowo; Osowiec; Piasutno Żelazne; Serwatki; Siestrzaki; Sierzputy Młode; Siwiki; Sławiec; Supy; Zbójna; powiat sejneński Babańce; Berżniki; Bose; Frącki; Giby; Kopiec; Krasnopol; Krypno Kościelne; Pawłówka; Poluńce; Tauroszyszki; powiat siemiatycki Siemiatycze; Siemichocze; Turna Duża; powiat sokólski Achrymowce; Chorużowce; Kamienna Stara; Klimówka; Kowale; Kumiała; Kuźnica; Mieleszkowce Pawłowickie; Mieleszkowce Zalesiańskie; Nowodziel Kolonia; Nowy Dwór; Rutkowszczyzna; Sokółka; powiat Suwałki Suwałki; powiat suwalski Bilwinowo; Bród Nowy; Dowspuda; Garbas; Jałowo; Leszczewek; Maryna; Mieruniszki; Orłowo/Płociczno; Piecki-Młynisko; Płociczno; Płociczno-Osiedle; Przejma Wysoka; Rutka; Sokołowo; Szypliszki; Wierzbiszki; Wólka; Wygorzel; Zajączkowo; powiat wysokomazowiecki Buczyno-Mikosy; Bujno-Biszewo; Bruszewo; Brzóski-Tatary; Ciechanowiec; Czyżew-Chrapki; Czyżew-Osada; Czyżew-Siedliska; Czyżew-Stacja; Dmochy-Mrozy; Jabłoń Kościelna; Jabłoń-Śliwowo; Kostry; Krasowo Wielkie; Łopienie-Ruś; Lubowicze-Byzie; Mazury; Nowe Piekuty; Rzące; Sikory-Jankowięta; Sikory-Tomkowięta; Skłody Borowe; Stara Ruś; Stokowisko; Szepietowo-Stacja; Średnica-Pawłowięta; Wnory-Wandy; Zalesie Łabędzkie; powiat zambrowski Paproć Duża; Żabikowo Rządowe; Wróble-Arciszewo;

Województwo pomorskie

powiat bytowski Borzytuchom; Brzeźno Szlacheckie; Bytów; Cetyń; Głodowo; Kołczygłowy; Kramarzyny; Łubno; Miastko; Mikorowo; Miłocice; Nożynko; Piaszczyna; Rokity; Sierzno; Starkowo; Suchorze; Trzcinno; Trzebiatkowo; Trzebielino; Tuchomie; Unichowo; Włócza Wielka; Żabno; powiat chojnicki Czersk; Łukowo; powiat człuchowski Jaromierz; Pieniężnica; powiat Gdańsk Gdańsk; Gdańsk-Brzeźno; Gdańsk-Emaus; Gdańsk-Nowy Port; Gdańsk-Oliwa; Gdańsk-Sobieszewo; Gdańsk-Stogi; Gdańsk-Wrzeszcz; powiat Gdynia Gdynia; powiat kwidzyński Prabuty; powiat lęborski Białogarda; Bukowina; Charbrowo; Chocielewko; Garczegorze; Lębork; Łeba; Łebień; Łebunia; Maszewko; Niebędzino; Nowa Wieś Lęborska; Pogorzelice; Rekowo Lęborskie; Sarbsk; Szczenurze; Ulinia; Wicko; Wrzeście; Zdrzewo; powiat malborski Malbork; powiat pucki Białogóra; Wierzchucino; powiat Słupsk Słupsk; powiat słupski Barcino; Będziechowo; Bierkowo; Biesowice; Bronowo; Bruskowo Małe; Bruskowo Wielkie; Budowo; Cecenowo; Damnica; Dębnica Kaszubska; Domaradz; Duninowo; Gardna Wielka; Grapice; Głobino; Izbica; Jawory; Kępno; Kluki; Kobylnica; Kuleszewo; Kwakowo; Lubuń; Łupawa; Machowino; Możdżanowo; Objazda; Osowo; Płocko; Pobłocie; Przytocko; Runowo; Siemianice; Sierakowo Słupskie; Siodłonie; Skórowo; Smołdzino; Słonowice; Swołowo; Szczypkowice; Święcichowo; Ustka; Witkowo; Włynkowo; Wodnica; Zagórzyca; Zaleskie; Zgierz; Zimowiska; Żochowo; Żelkowo; Żelkówko; Żoruchowo; powiat sztumski Bągart; Bucznik; Dzierzgoń; Milikowo; Myślice; Stary Dzierzgoń; Stare Miasto; powiat wejherowski Bożepole Wielkie; Choczewo; Gniewino; Godętowo; Rozłazino; Sasino;

Województwo śląskie

powiat Bielsko-Biała Bielsko-Biała; powiat bieruńsko-lędziński Lędziny; powiat Bytom Bytom; powiat cieszyński Cieszyn; Ustroń; powiat Częstochowa Częstochowa; powiat częstochowski Kamienica Polska; Koniecpol; Zrębice/Ciecierzyn; powiat Gliwice Gliwice; powiat Jastrzębie-Zdrój Jastrzębie Zdrój; powiat Katowice Katowice; powiat kłobucki Krzepice; powiat Mysłowice Mysłowice; powiat myszkowski Kotowice; Myszków; Niegowa; Żarki; powiat Rybnik Rybnik; powiat tarnogórski Radzionków; Tarnowskie Góry; powiat zawierciański Biskupice/Pilica-Owczarnia; Kroczyce; Łazy; Pilica-Smoleń; Włodowice; Zawiercie; Zawiercie-Kromołów; Żarnowiec; powiat żywiecki Rajcza; Żywiec;

Województwo świętokrzyskie

Województwo warmińsko-mazurskie

powiat bartoszycki Bartoszyce; Bisztynek; Dęby k/Górowa; Długa; Górowo Iławeckie; Grzęda; Janikowo; Łabędnik Duży; Nowa Wieś Reszelska; Sątopy; Sępopol; Sułowo; Wojciechy; Wozławki; powiat braniewski Biedkowo; Braniewo; Chruściel; Długobór; Frombork; Garbina; Grzechotki; Lelkowo; Ławki; Łoźnik; Nowica; Pieniężno; Piotrowiec; Płoskinia; Słobity; Stare Siedlisko; Tolkowiec; Wilczęta; Wyszkowo; Żelazna Góra; powiat działdowski Białuty; Brodowo; Domajewo; Działdowo; Gralewo; Gródki-Zwierzyniec; Iłowo-Osada; Kurki; Księży Dwór; Lidzbark Welski; Malinowo; Mławka; Narzym; Rudolfowo; Ruszkowo; Rutkowice; Uzdowo; powiat Elbląg Elbląg; powiat elbląski Aniołowo; Błudowo; Buczyniec; Dobry; Jagodnik; Jegłownik; Jelonki; Jezioro; Kwietniewo; Kwitajny; Lepno; Lesiska; Majewo; Milejewo; Młynarska Wola; Młynary; Nowe Monasterzysko; Pasłęk; Pilona; Płonne; Pogrodzie; Pomorska Wieś; Rychliki; Skowrony; Święty Gaj; Tolkmicko; Warszewo; Zastawno; Ząbrowiec; Zielonka Pasłęcka; powiat ełcki Bajtkowo; Bałamutowo; Barany; Bartosze; Bobry; Borki; Borzymy; Chruściele; Chrzanowo; Czerwonka; Czyńcze; Czyprki; Dąbrowskie; Długie; Długosze; Dorsze; Dudki; Ełk; Gorłówko; Grabnik; Grądzkie Ełckie; Helmany; Jeziorowskie; Kalinowo; Karbowskie; Katarzynowo; Kobylin; Koleśniki; Kopijki; Kosinowo; Królowa Wola; Krzywe; Krzywińskie; Krzyżewo; Lipińskie Małe; Liski; Makosieje/Sypitki; Maże; Milewo; Miluki; Miłusze; Niekrasy; Nowa Wieś Ełcka; Nowe Krzywe; Olszewo; Oracze; Orzechowo; Ostrykół; Piętki; Pisanica; Płociczno; Prawdziska; Prostki; Przepiórki; Przytuły; Romanowo; Romoty; Rostki Bajtkowskie; Rożyńsk; Rożyńsk Wielki; Ryczywół PGR; Sędki; Sikory Ostrokolskie; Sołtmany; Siedliska; Skomack Wielki; Skomętno Wielkie; Stare Cimochy; Stare Juchy; Stare Krzywe; Stożne; Straduny; Szarek; Szczecinowo; Szeligi; Śniepie; Talusy; Wierzbowo; Wiśniowo Ełckie; Wojtele; Zawady Ełckie; Zawady_Tworki; Zocie; powiat giżycki Bogaczewo; Borki; Brożówka; Bystry; Czarnówka; Czyprki; Gawliki Wielkie; Giżycko; Grajwo; Hermanowa Wola; Jedamki; Jeziorowskie; Kamionki; Kąp; Kolonia Paprotki; Konopki Małe; Konopki Wielkie; Kożuchy Wielkie; Kruklanki; Kruklin; Krzyżany; Malinka; Marcinowa Wola; Mazuchówka; Miłki; Orłowo; Paprotki; Pierkunowo; Pietrasze; Przykop; Ranty; Ruda; Rydzewo; Ryn; Siedliska; Słabowo; Sołdany; Spytkowo; Staświny; Sterławki Wielkie; Sucholaski; Sulimy; Szymonka; Świdry; Talki; Upałty; Upałty Małe; Wejdyki; Wierciejki; Wrony; Wydminy; Wyszowate; Żywki; powiat gołdapski Banie Mazurskie; Błąkały; Boćwinka; Budwiecie; Czerwone; Dubeninki; Dunajek; Gołdap; Golubie; Górne; Grabowo; Jagiele; Jagoczany; Jezierzyny; Kalniszki; Klewiny; Kruki; Lisy; Łobody; Maciejowięta; Mażucie; Mieczniki; Mieduniszki Wielkie; Nowa Boćwinka; Nowiny; Obszarniki; Pietraszki; Pluszkiejmy; Rapa; Rogajny; Rogale; Surminy; Widgiry; Wobały; Wróbel; Żabin; Żytkiejmy; powiat iławski Boreczno; Goryń; Gulb; Iława; Jerzwałd; Kisielice; Matyty; Pozorty; Różnowo; Siemiany; Susz; Zalewo; Złotowo; powiat kętrzyński Barciany; Bobrowo; Czerniki; Garbno; Górki; Gudniki; Jegławki; Kałki; Kętrzyn; Korsze; Marszałki; Mołtajny; Nakomiady; Parcz; Prosna; Reszel; Robawy; Siniec; Skandławki; Sławosze; Srokowo; Widryny; Winda; powiat lidzbarski Babiak; Bażyny; Bieniewo; Ełdyty Wielkie; Ignalin; Kiwity; Kłębowo; Kochanówka; Kraszewo; Krekole; Lidzbark Warmiński; Lubomino; Markajmy; Orneta; Osetnik; Rogiedle; Rogóż; powiat mrągowski Baranowo; Burszewo; Dybowo; Górkło; Grabówka; Kosewo; Maradki; Marcinkowo; Mikołajki; Mrągowo; Nawiady; Olszewo; Osa; Piecki; Rybno; Sorkwity; Surmówka; Stare Kiełbonki; Stawek; Tałty; Warpuny; Woźnice; Wyszembork; Zyndaki; powiat nidzicki Chwalibogi; Frąknowo; Gołębiewo; Grzegórzki; Jabłonka; Jagarzewo; Kanigowo; Kozłowo; Lipowo; Łyna; Łysakowo; Małga; Michałki; Moczysko; Módłki; Muszaki; Napiwoda; Nidzica; Niedźwiedź (Piec); Orłowo; Podgórzyn; Puchałowo; Radomin; Ruskowo; Sarnowo; Sarnowo Ginter (Kolonia Ginter); Sławka Wielka; Siemienowo; Szkotowo; Szymany; Turowo; Uścianek; Wały; Wierzbowo; Wietrzychowo; Wolisko; Zaborowo; Zagrzewo; Zakrzewko; Zakrzewo; Załuski; Zdrojek; Zimna Woda; powiat nowomiejski Lipinki; Nowe Miasto Lubawskie; Szwarcenowo; powiat olecki Babki Oleckie; Borawskie; Chełchy; Cimochy; Dobki; Gąski; Gryzy; Guty; Imionki; Jelonek; Judziki; Kowale Oleckie; Krupin; Kukowo; Lakiele; Markowskie; Nory; Nowy Młyn; Olecko; Plewki; Rogojny; Szarejki; Szczecinki; Szeszki/Chmielnik; Szeszki; Świętajno; Wieliczki; Wilkasy; Zajdy/Zabielne; powiat Olsztyn Olsztyn; Olsztyn-Dajtki; Olsztyn-Gutkowo; Olsztyn-Pozorty; powiat olsztyński Bartąg; Biesal; Biesowo; Biesówko; Biskupiec; Botowo; Brąswałd; Brzydowo; Cerkiewnik; Czerwonka; Dębowo; Dobrąg; Dobre Miasto; Dorotowo; Drwęck; Frączki; Gąsiorowo; Gietrzwałd; Górkowo; Gryźliny; Jedzbark; Jesionowo; Jeziorany; Jonkowo; Kabiny; Kieźliny; Klebark Wielki; Klewki; Kobułty; Kolno; Kurki; Kwiecewo; Lamkowo; Labuszewo; Lutry; Łęguty; Łajs; Mańki; Mierki; Mokiny; Mycyny; Nowe Kawkowo; Nowe Włóki; Olsztynek; Orzechowo; Piotraszewo; Purda; Ramsowo; Rasząg; Różnowo; Różynka; Ruś k/Olsztyna; Sitno; Stawiguda; Sudwa; Sudwa-Tannenberg Denkmal; Swaderki; Sząbruk; Świątki; Tejstymy; Waplewo; Wigwałd; Włodowo; Zazdrość; Zerbuń; Zielonowo; powiat ostródzki Boguchwały; Bramka; Brzydowo; Chojnik; Dąbrówno; Dąg; Durąg; Dylewo; Dziadyk; Florczaki; Frygnowo; Gardyny; Gierzwałd; Glaznoty; Ględy; Idzbark; Jurki; Kajkowo; Kalnik; Kraplewo; Królewo; Książnik; Liksajny; Lipowo; Liwa; Łączno; Łogdowo; Łukta; Maliniak; Marwałd; Mielno; Miłakowo; Miłomłyn; Molza; Morąg; Mostkowo; Naprom; Niebrzydowo Wielkie; Osiekowo; Ostróda; Ornowo; Pacółtowo; Pelnik; Pietrzwałd; Plichta; Reszki; Rolnowo; Ruś k/Morąga; Samborowo; Samin; Słonecznik; Stare Jabłonki; Stębark; Strużyna; Tabórz; Turznica; Tyrowo; Worliny; Zajezierze; Zawady Małe; Zwierzewo; Zybułtowo; Żabi Róg; powiat piski Babrosty; Baranowo; Bełcząc; Bemowo Piskie; Biała Piska; Chmielewo; Cierzpięty; Ciesina; Czarne; Czarny Róg; Dąbrówka; Dłutowo/Wincenta; Dmusy; Drozdowo; Drygały; Dziadowo; Falęcin; Gorzekały; Góra/Cierzpięty; Grądy; Grzegorze; Hejdyk; Jabłoń; Jagodne; Jeglin; Jeże; Kałęczyn; Kaliszki; Karwica; Karwica Mazurska; Karwik; Klusy; Kocioł Duży; Kociołek Szlachecki; Końcewo; Koty; Kumielsk; Lipa Przednia; Lipniki; Liski; Lisy; Łupki Kolonia; Matyszczyki PGR; Monety; Nida; Niedźwiedzie; Nowa Wieś; Nowe Drygały; Nowe Guty; Nitki; Okartowo; Orzysz; Oszczywilki; Paski; Pawłocin; Pianki; Pisz; Pogobie Przednie; Pogobie Tylne; Pożegi; Rakowo Małe; Rakowo Piskie; Rogale Wielkie; Rolki; Rostki Skomackie; Ruciane; Ruda; Rzęśniki; Skarżyn; Snopki; Sokoły Jeziorne; Stare Guty; Stare Uściany; Stoczki; Sulimy; Szczechy Wielkie; Szeroki Bór; Szkody; Szwejkowo/Szwejkówko; Turośl; Turowo; Ublik; Ukta; Wąglik; Wejsuny; Wierzbiny; Wilki; Wolisko Duże; Zalesie; Zawady; Zimna; powiat szczycieński Burdąg; Chochół; Dźwierzuty; Faryny; Gawrzyjałki; Jedwabno; Jeleniowo; Jerutki; Jeruty; Klon; Kowalik; Księży Lasek; Kucbork; Kwiatuszki Wielkie; Lesiny Wielkie; Leśniczówka Karolinka; Korpele; Leleszki; Linowo; Lipniak; Lipowiec; Marksewo; Nowy Dwór; Nowe Kiejkuty; Olszyny; Pasym; Piasutno; Piduń; Piwnice Wielkie; Płozy; Popowa Wola; Przeździęk Mały; Przeździęk Wielki; Rańsk; Rekownica; Romany; Rozogi; Rumy; Sasek Mały; Sąpłaty; Spaliny Wielkie; Szczytno; Szymanki; Szymany; Świętajno; Targowo; Trelkowo; Trelkówko; Wawrochy; Wielbark; Wielbark Kolonia; Wikno; Wilamowo; Witówko; Wysoki Grąd; Występ; Zieleniec; Zieleniec Mały; Zawojki; powiat węgorzewski Biedaszki; Brzozowo; Budry; Budzewo; Dąbrówka; Dąbrówka Mała; Góry; Guja; Harsz; Kal; Kalskie Nowiny; Karłowo; Klimki; Kuty; Nowa Guja; Okowizna; Olszewo Węgorzewskie; Ołownik; Pawłowo; Perły; Piątki; Pieczarki; Pietrele; Piłaki Małe; Popioły; Pozezdrze; Pozezdrze Kolonia; Prynowo; Radzieje; Rudziszki; Rydzówka; Sąkieły Małe; Skalisko; Stręgiel; Sztynort; Trygort; Wesołowo; Wesołówko; Węgielsztyn; Węgorzewo; Więcki; Wyłudy; Zabrost Wielki;

Województwo wielkopolskie

powiat czarnkowsko-trzcianecki Krzyż Wielkopolski; Łokacz Wielki; powiat Kalisz Kalisz; powiat kolski Chełmno nad Nerem; powiat Konin Konin; powiat pilski Piła-Leszków; powiat poznański Poznań; powiat słupecki Strzałkowo; powiat złotowski Augustowo; Głubczyn; Skórka;

Województwo zachodniopomorskie

powiat białogardzki Białogard; Bukówko; Dobrowo; Góry; Karlino; Kraścino; Karwin; Kikowo; Laski; Rarwino; Rogowo; Sadkowo; Tychowo; Zaspy Wielkie; Żytelkowo; powiat goleniowski Bodzęcin; powiat kołobrzeski Czermin; Dygowo; Górawino; Jazy; Karcino; Kołobrzeg; Korzystno; Niemierze; Nieżyn; Podczele; Ramlewo; Rymań; Sarbia; Siemyśl; Starnin; Trzynnik; Ustronie Morskie; powiat koszaliński Bobolice; Cewlino; Chmielno; Dąbrowa; Dobrzyca; Drzewiany; Garbno; Gozd; Iwięcino; Karnieszewice; Koszalin; Kościernica; Krąg; Krępa; Mielno; Nacław; Osieki; Polanów; Sianów; Sieciemin; Sowno; Śmiechów; Świeszyno; Wielin; Węgorzewo Koszalińskie; Wyszewo; Żydowo; powiat sławieński Barzowice; Białęcino; Bobrowice; Bukowo Morskie; Chudaczewo; Cisowo; Darłowo; Dobiesław; Domasławice; Drzeńsko; Gorzyca; Jeżyce; Karwice; Kowalewice; Krupy; Laski; Łącko; Malechowo; Niemica; Ostrowiec; Pałowo; Paproty; Pieńkowo; Pieszcz; Podgórki; Postomino; Rusinowo; Rusko; Rzyszczewo; Sławno; Słowino; Stary Kraków; Tychowo; Warszkowo; Zielnica; Żukowo; powiat stargardzki Stargard Szczeciński; powiat Szczecin Szczecin; powiat szczecinecki Biały Bór; Borne Sulinowo; Drzonowo; Gwda Mała; Gwda Wielka; Juchowo; Kaliska; Kiełpino; Kołtki; Krosino; Kusowo; Łubowo; Ostrowąsy; Piaski; Sępolno Wielkie; Spore; Stary Chwalim; Sucha; Szczecinek; powiat świdwiński Bierzwnica; Buślary; Czarnkowie; Krzecko; Lekowo; Łęgi; Nielep; Oparzno; Połczyn Zdrój; Rąbino; Redło; Rokosowo; Rusinowo; Rzepczyno; Rzęcino; Sławoborze; Słowieńsko; Stare Ludzicko; Sucha; Świdwin; Toporzyk; Tychówko; Więcław; powiat Świnoujście Świnoujście; powiat wałecki Dzwonowo; Wałcz;

Pozostałe kraje

Białoruś

Obwód brzeski

rejon hancewicki Uroczysko Dub; rejon kamieniecki Wysokie Litewskie;

Obwód grodzieński

miasto obwodowe Grodno; rejon iwiejski Lipniszki; rejon słonimski Słonim;

Obwód homelski

rejon rohaczewski Cichinicze;

Obwód mohylewski

rejon bobrujski Bobrujsk; rejon mohylewski Mohylew;

Obwód witebski

rejon postawski Jarewo;

Czechy

Kraj morawsko-śląski

powiat Frydek-Mistek Jabłonków; Trzyniec;

Francja

Region Akwitania (Aquitane)

departament Pyrénées-Atlantiques Bayonne; Pau; departament Gironde Bruges;

Region Alzacja (Alsace)

departament Bas-Rhin Sélestat;

Region Bretania (Bretagne)

departament Côtes-d’Armor Saint-Brieue; Quintin;

Region Burgundia (Bourgogne)

departament Yonne Auxerre

Region Dolna Normandia (Basse Normandie)

departament Calvados Lisieux; Falaise; departament Orne Domfront;

Region Górna Normandia (Haute Normandie)

departament Eure Vernon;

Region Île-de-France

departament Essonne Briis-sous-Forges;

Region Kraj Loary (Pays de la Loire)

departament Sarthe La Flèche; Le Mans; Sillé-le-Guillaume;

Region Lotaryngia (Lorraine)

departament Meurthe-et-Moselle Choloy-Ménillot; departament Meuse Consenvoye; Douaumont; Maizeray; departament Moselle Saint-Avold; Sarrebourg; departament Vosges Bruyères; Raon-l’Étape; Rambervillers; Senones;

Region Nord-Pas-de-Calais

departament Nord Douai; departament Pas-de-Calais Ablain-Saint-Nazaire; La Targette; Wimille;

Region Pikardia (Picardie)

departament Aisne Albert; departament Somme Loupeigne;

Region Provence-Alpes-Côte d'Azur

departament Bouches-du-Rhône Puyloubier;

Region Szampania-Ardeny (Champagne-Ardennes)

departament Ardeny Noyers-Pont-Maugis departament Haute-Marne Bourbonne-les-Bains; departament Marne Aubérive; Sillery; Somme-Suippe;

Region Centre-Val de Loire

departament Cher Farges en Septaine departament Eure-et-Loire Chartres departament Indre-et-Loire Tours

Kanada

Prowincja Ontario

region Niagara Niagara-on-the-Lake;

Litwa

Okręg kłajpedzki

rejon miejski Kłajpeda; rejon neryński Nerynga; rejon szyłokarczemski Szyłokarczma;

Okręg kowieński

rejon preński Skrawdzie;

Okręg mariampolski

rejon wyłkowyski Kibarty;

Okręg tauroski

rejon pojeski Piktupėnai; Wilkiszki;

Łotwa

Miasta wydzielone

Niemcy

Berlin - miasto wydzielone

Badenia-Wirtembergia

powiat Ludwigsburg Ludwigsburg;

Brandenburgia

miasta na prawach powiatu Frankfurt nad Odrą;

Hesja

miasta na prawach powiatu Darmstadt; Wiesbaden;

Meklemburgia-Pomorze Przednie

powiat Mecklenburgische Seenplatte Demmin; powiat Vorpommern-Greifswald Ahlbeck; Zempin;

Nadrenia-Palatynat

miasta na prawach powiatu Worms;

Saksonia

powiat Sächsische Schweiz-Osterzgebirge Braunsdorf;

Turyngia

powiat Gotha Gotha;

Rosja

Obwód kaliningradzki

rejon bagrationowski Bagrationowsk; Czechowo; Dołgorukowo; Furmanowo; Mamonowo; Nowomoskowskoje; Piatidorożnoje; Pogranicznyj; Sławskoje; Tiszino; rejon bałtijski Bałtijsk; rejon czerniachowski Czerniachowsk; Dacznoje; Głuszkowo; Gremiaczje; Nachimowo; Priwolnoje; Wierszinino; Wiesełowka; Wołodarowka; Zelencowo; rejon gurjewski Gurjewsk; Jabłoniewka; Jaroslawskoje; Nizowie; Poliewoje; Trostniki; Zelienopolie; rejon gusiewski Gawriłowo; Gusiew; Krasnogorskoje; Kubanowka; Lermontowo; Łoszczinka; Majskoje; Nowostrojka; Nowyj Mir; Olchowatka; rejon gwardiejski Bolszaja Polana; Dalnieje; Głuskowo; Gwardiejsk; Komsomolsk; Krasnoborskoje; Krasnyj Jar; Kujbyszewskoje; Sławinsk; rejon miejski Kaliningrad Kaliningrad; rejon krasnoznamieński Dobrowolsk; Krasnoznamiensk; Liwienskoje; Niemanskoje; Uzłowoje; rejon niemański Bolszoje Sieło; Grigorjewo; Kaszino; Lesnoje; Łunino; Małomożajskoje; Nieman; Nowo Kołchoznoje; Uljanowo; Żilino; rejon niestierowski Babuszkino; Czernyszewskoje; Dalnieje; Ilinskoje; Iljuszino; Kalinino; Krasnolesje; Ługowoje; Niestierow; Niewskoje; Puszkino; Sowchoznoje; Stiepnoje; Wiszniowka; Zabolotnoje; Zawiety; rejon oziorski Abielino; Dubrawa; Gawriłowo; Karamyszewo; Kutuzowo; Łużki; Nowostrojewo; Oziorsk; Pławni; Ruczejki; Smirnowo; Uljanowskoje; Zaoziornoje; rejon polesski Dalnieje; Mordowskoje; Polessk; Saranskoje; Sosnowka; Turgieniewo; rejon prawdinski Bieriozowka; Domnowo; Drużba; Kasztanowo; Kryłowo; Oktiabrskoje; Pierewałowo; Podlessje; Tiomkino; Żeleznodorożnyj; rejon sławski Bolszakowo; Bolszyje Bierieżki; Jasnoje; Liewobierieżnoje; Mysowka; Sławsk; Timirjaziewo; Zapowiednoje; rejon miejski Sowietsk Sowietsk; rejon swietłogorski Jantarnyj; Swietłogorsk; Wzmorie; rejon zielenogradski Muromskoje; Primorsk; Romanowo; Russkoje; Zielenogradsk;

Rumunia

Bukowina

okręg suczawski Kirlibaba;

Region północno-zachodni

okręg Marmarosz Berbeşti;

Słowacja

Kraj preszowski

powiat Medzilaborce Kamień nad Jaśliskami; Palota; powiat Snina Ruské; powiat Svidnik Bodružal;

Turcja

Prowincja Çanakkale

dystrykt Eceabat Kocadere Köyü;

Ukraina

Obwód iwanofrankowski

rejon bohorodczański Bohorodczany; rejon doliński Przełęcz Wyszkowska; rejon iwanofrankowski Stanisławów; rejon kołomyjski Kołomyja; rejon nadwórniański Mołotków; Nadwórna; Pasieczna; Przełęcz Legionów; Rafajłowa; Sołotwina; Zielona;

Obwód lwowski

rejon gródecki Komarno; Lwów Lwów;

Obwód winnicki

rejon niemirowski Niemirów;

Obwód wołyński

Obwód zakarpacki

rejon tiacziwski Dolina Płajska; rejon wielkoberezneński Przełęcz Użocka;

Węgry

Miasto stołeczne Budapeszt

Wielka Brytania

region South East

hrabstwo Kent Sevenoaks;

Włochy

Region Campania

prowincja Caserta Santa Maria Capua Vetere;

Region Piemont (Piemonte)

Region Trydent-Górna Adyga (Trentino-Alto Adige)

prowincja Górna Adyga Monte Paterno;

Strony o podobnej tematyce

Spis treści 

Zobacz także

Na skróty

Ostatnie zmiany


miejsca/1914.txt · ostatnio zmienione: 2016/05/16 09:52 przez Piotr Gapiński
 
 
©2005-2010 by Pijoter · powered by DokuWiki · hosting by Yupo.pl